شنبه 18 فروردین 1397  01:44 ب.ظ

پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

ما به جرأت مدعی هستیم پارک علمی بلیط مشهد بهار 97پروفسور بازیما منحصر به فردترین پارک علمی موضوعی ایران در سه موضوع زیست شناسی، زمین شناسی و نجوم می‌باشد که با تلفیق حوزه‌های آموزش، سرگرمی و بازی‌های هیجان انگیز سعی دارد فضایی مفرح و آموزنده را برای خانواده‌های ایرانی فراهم بلیط کیش اردیبهشت 97آورد. در این مجموعه از آخرین تکنیک‌های طراحی پارک‌های علمی، تفریحی و خانوادگی استفاده شده است.بازی های علمی پروفسور بازیما نیز در نوع خود منحصر به فرد می باشد به طوریکهبلیط کیش تابستان 97 می توان در شبیه ساز پرواز آن همچون یک خلبان، پرواز روی شهر مقدس مشهد را تجربه نمود. با ژیروسکوپ فضایی تست های مقدماتی فضا نوردی و گیج وزنی را تجربه نمود. با مریخ نورد بازیما به کاوشگری در سطح مریخ پرداخته و در آسمانبلیط مشهد خرداد 97 نمای خورشیدی(پلانتوریوم) فضای لایتناهیبلیط مشهد فروردین 97 آسمان ها را به نظاره بنشینیم.در سفر به تور مشهد حتما از این مکان دیدن کنید.

 

پارک علمی پروفسور بازیما مشهد


امامزاده سید محمد مشهد

بنای مشهور به «گنبد خشتی» ، واق در «چهار سوق» یا چهار سوی نوغان شهر مشهد مقدس ، یکی از چند زیارتگاه مهم بلیط کیش تابستان 97و محترم این شهر گرامی پس از حرم حضرت رضا علیه السلام است و یکی از دیدنی های تور مشهد به شمار می رود . گنبد خشتی مدفن یکی از سادات موسوی شهر مشهد ، از اعقاب حضرت موسی بن جعفر علیه السلام است که در سال ۸۳۲ هجری قمری (زمان سلطنت شاهرخ تیموری) وفات یافته و مقبره اش هم احتمالاً در همان زمان احداث شده استبلیط مشهد خرداد 97 . بنابراین گنبد خشتیبلیط مشهد بهار 97 پس از حرم حضرت امام رضا علیه السلام قدیمی ترین زیارتگاه مشهد مقدس است .فرد مدفون در گنبد خشتی که از اهالی مشهد و دیگر زائران وی را «امامزاده سید محمد» ، «سلطان محمد» و گاه  «شاهزاده محمد» می خوانند . نام کاملش «امیر سلطان غیاث الدین محمد بن امیر طاهر الموسوی» است که نسب شریفش با هفده واسطه به حضرت موسی بن جعفر علیه السلام می رسد .محل دقیق گنبد خشتی در فاصله ۵۰۰ متری حرم حضرت رضا علیه السلام ، در حاشیه خیابان طبرسی ، واقع در کوچه ای بنام «گنبد خشتی» مچاور چهارسوی نوغان و میدان طبرسی است .بنا شامل چهار ایوان در چهار سو است که یکی از آنها مدخل اصلی ایت و سه ایوان دیگر دارای بیرون شو به فضاهای اطراف است . این بلیط کیش اردیبهشت 97فضای چهار پهلو با استفاده از چهار پیلگوش تزئینی در بالا تبدیل به فضایی هشت پهلو شده که دارای هشت پنجره در زیر گنبد است . گنبد بنا هم دو پوششه است . گنید زیرین (آهیانه) از تزئینات بسیار زیبایی برخوردار است . زیر آن هم مقرنس کاریهای گچی نفیس است که بصورت شانزده خوشه آویز هشت ضلعی زیر گنبد را مزین کرده است .در زمان احداث بنا هفده آیه اول سوره واقعه را با خط خوش ریحان در زیر گنبد داخلی و هشت پنجره نوشته اند . کتیبه از ضلع جنوبی (قبله) آغاز می شود و در همان جا به پایان می رسد . بیست آیه اول سوره ملک هم با خط خوش ثلث از ایوان جنوبی شروع و در لبه های چهار ایوانبلیط مشهد فروردین 97 نوشته شده است .

 

امامزاده سید محمد مشهد


غار دره آل مشهد

غار دره آل مکانی ست با دهانه بزرگ و دیدنی و دیوارهای مرتفع و بلند کهبلیط مشهد بهار 97 چشمه ای در مجاورت آن قرار دارد. این غار در ۲۵ کیلومتری شمال شرق مشهد در مسیر راه کلات نادری واقع شده است. غار روستای آل از دیدنی های این روستاست و در ابتدای جاده دره آل پس از روستاهای اندروخ و کارده قرار دارد. مسیربلیط کیش اردیبهشت 97 جاده مشهد تا روستای آل آسفالت می باشد. دهانه غار بسیار کوچک است و در جهت شمال و جنوب است و تا فاصله ۱۰ متری دهانه غار قابل دیدن نیست و علیرغبلیط کیش تابستان 97م حضور خیل مردم و گردشگران تور مشهد در روزهای تعطیل ، در دره بین روستاهای کارده و آل ، غار از گزند رهگذران در امان مانده است. این غار قدمتی بسیار دارد، تا آنجابلیط مشهد فروردین 97 که کوه نوردان اسکلت هایی از انسان اولیه و ابزار او را دروبلیط مشهد خرداد 97ن غار یافته اند. عرض غار بین یک تا ۳ متر و عمق آن ۱۰۰ متره. دهانه غار به صورت شکافی در میان سنگ بوده و پرتگاه هایی خطرناک دارد.

 

غار دره آل مشهد


مسجد گوهرشاد مشهد

بانی این مسجد گوهرشاد آغا ملکه نیکوکار و خیراندیش و همسر میرزا شاهرخ بلیط مشهد بهار 97بن امیر تیمور گورکانی است که در سال ۸۲۱ قمری از اموال خالص خود توسط معمار معروف ایرانی، قوام الدین شیرازی، به سبک معماری دوران تیموری ساخته شد. در هرات نیز مسجد و مدرسه مشابه و باشکوهی به فرمان وی ساخته شده است. بلیط کیش تابستان 97این مسجد از نظر زیبایی و آبادی و دایر بودن در همه اوقات شبانه روز و داشتن موقوفات بسیار، شاید در میان مساجد تمام کشورهای اسلامی بی مانند باشد.این بنای تاریخی در جنوب روضه منوره قرار گرفته است و از شمال به رواق های دارالسیاده و دارالحفاظ متصل می باشد. در ضلع شمالی آن پنجره ای رو به رواق دارالحفاظ و ضریح مطهر وجود دارد که برخی (به خصوص بانوان) در آنجا دعا و زیارت می خوانند.کاشی کاری ها، طاق های گنبدیبلیط کیش اردیبهشت 97 شکل و مناره های آن با ویژگی و تزئینات خاص و به ازبلیط مشهد فروردین 97 سبک مقرنس بنا شده است. همبلیط مشهد خرداد 97چنین نقوش و خطوط دیواری بر روی زمینه گچی و معرق کاری ممتاز عصر تیموری، جلوه های بی نظیری را به نمایش گذاشته است. این بنای باستانی، نمونه ای کامل و برجسته از هنر ایرانی به شمار می رود که تمام خصوصیات و ویژگی های معماری سنتی در آن به کار رفته است.این بنا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تور مشهد می باشد.

 

مسجد گوهرشاد مشهد


نظرات()   
   
شنبه 18 فروردین 1397  01:35 ب.ظ

مقبره پیر پالان دوز مشهد

مقبره  پیر پالان‌دوز در قسمت شمال شرقیبلیط مشهد بهار 97 مجموعه حرم حضرت رضا (ع) قرار دارد و شامل بناییبلیط کیش اردیبهشت 97 چهارگوش با گنبدی بر فراز آن،‌ و ایوانی آجری در مقابل است. در داخل بقعه، شاه‌نشینی است که در بالای آن، یزدی‌بندی‌هایی اجرا شده که در اصل دارای نقاشی بوده و به داخل بقعه جبلیط مشهد خرداد 97لوه خاصی می‌بخشیده است.بلیط کیش تابستان 97 بدنه‌های بنا، از دوران صفویه، دارای تزئینات نقاشی بوده که بر اثر گذشت زمان و نفوذ رطوبت، جز بخش کمی از آن‌که مرمت و ثابت گردیده، بقیه از میان رفته است. در زیر کاسبلیط مشهد فروردین 97ه گنبد نیز ترنج زیبایی با نگاره‌های گیاهی نقش‌اندازی شده است.در سفر به تور مشهد به این مکان نیز سری بزنید.

 

مقبره پیر پالان دوز مشهد


کوه های خلج مشهد

کوه های خلج در واقع این کوه در نزدیکی پارک هفتبلیط مشهد خرداد 97 حوض مشهد قرار گرفته که بلیط مشهد بهار 97یکی از مکانهای دیدنی بلیط کیش اردیبهشت 97، تور مشهد هم می باشد کوه های خلج از جاذبه های طبیعی بسیار زیبا که دارای چشمه های زیبای مشهد می باشد ، که در جاده خلج در جنوب شرقی شهر مشهد واقع شده است .این کوه که دارای چشمهبلیط کیش تابستان 97 های زیبای مشهد می باشد ، که در جاده خلج در جنوب شرقی شهر مشهد واقع شده است .در واقه این کوه در نزدیکی پارک هفت حوض مشهد قرار گرفته است و یکی از بلیط مشهد فروردین 97جاذبه های گردشگری تور مشهد به شمار می رود.

 

کوه های خلج مشهد


دهکده ییلاقی شاندیز مشهد

یکی دیگر از اماکن دیدنی مشهد، منطقه ییلاقی پدیده شاندیز است.بلیط کیش تابستان 97 شاندیز با آب وبلیط مشهد بهار 97 هوای خوشی که دارد، در ۳۸ کیلومتری غرب مشهد واقع شده. این منطقه ترکیبی است از رودخانه های متنوع، دره ها و درختان بلند چنار، سپیدار و ارغوان و صدای خوش پرندگانی مثل هد هد. این منظره را که به تابلوی نقاشی می‌ماند، باغ های انبوده و حیواناتی مثل گراز و گرگ تکمیل می‌کنند. شاندیز منطقه ای تفریحی است که فروشگاه های صنایع دستی و رستوران بزرگی به نام پدیده شاندیز نبلیط مشهد فروردین 97یز دارد که یکی از پیشنهاداتبلیط کیش اردیبهشت 97 همیشگی در سفر به تور مشهد است. مهمترین محصول تولیدی باغی در این شهر گیلاس است. سوغات مهم این شهر، صنایع دستی و به ویژه پوستین‌دوزی است. غذای معروف شاندیز، شیشلیک شاندیز است که از شش تکه گوشت گوسفند با روش پخت مخصوص تهیه می‌شود و شهرت جهانی داشته و در بسیاری نقاط ایرانبلیط مشهد خرداد 97 و جهان رستورانهایی با نام این شهر زیبا وجود دارد که به عرضه غذای لذیذ شیشلیک شاندیز می‌پردازند.اکنون هشتلیک نیز به آن افزوده گردیده‌است.

 

دهکده ییلاقی شاندیز مشهد


روستای جاغرق مشهد

یکی از بهترین تفریحات مشهد گردشگاه جاغرق مشهد است . در واقع جاغرقبلیط مشهد بهار 97 روستایی ییلاقی در ۲۱ کیلومتری شمال غربی مشهد است. این روستا در ۷ کیلومتریبلیط کیش تابستان 97 جنوب غربی طرقبه واقع شده است.گردشگاه جاغرق مشهد دارای آب و هوایی کوهستانی است و دارای باغ‌های میوه و دره‌های سرسبز و پرآب می‌باشد. در این منطقه اقامت‌گاه‌ها و رستوران‌هایی برای گردشگران تور مشهد ایجاد شده است. بنا به قولی قدمت روستای جاغرق مشهد به پیش از اسلام می‌رسد. آب وبلیط مشهد فروردین 97 هوای آن معتدل کوهستانی است که وجود باغات میوه و ارتفاعات و دره‌های پوشیده از گیاه و چشم‌اندازهای زیبا و جذابیت خاصی به این دره ییلاقی بخشیده است.گردشگاه جاغرق مشهد علاوه بر رودخانه فصلی دارای چندین رشته قنات و یک چشمه وبلیط مشهد خرداد 97 آبشارهای متعدد است که در حاشیه آن رستوران‌هایی برای استراحت بلیط کیش اردیبهشت 97گردشگران ایجاد شده است. ارتفاع این منطقه از سطح دریا ۱۵۰۰ متر می‌باشد و بلندی‌های آن مناسب صعود برای تیم‌های کوهنوردی است.

 

روستای جاغرق مشهد


نظرات()   
   
شنبه 18 فروردین 1397  01:26 ب.ظ

جزایر پرنس استانبول

یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری گری استانبول جزایر پرنستور استانبول بهار 97 استانبول می باشد در این جزایرتور استانبول تابستان 97 اکثرا خانه ها به صورت ویلایی می باشد و هوای در این جزایر بسیار مطبوع می باشد و یکی از دلایل محبوبیت این جزایر در میان مردم محلی و گردشگران و مسافران تور استانبول  به شمار می آید. در خیابان های این جزایر برای عبور مرور اکثرا کالسکه استفاده می شود. می توان در به هنگام غروب به قایق سواری  و یا پیاده روی در کنار ساحل زیبای ایتور استانبول اردیبهشت 97ن جزایر پرداخت، عموما تور استانبول خرداد 97از این جزایر به هنگامتور استانبول فروردین 97 تابستان استفاده می شود وهوای خوب و غذا های ارگانیکی که در این جزایر موجود است در میان گردشگران مشهور می باشد.

 


مسجد آبی استانبول

 مسجد سلطان احمد که به مسجد آبی معروفتور استانبول خرداد 97 است که در مرکز تور استانبول بهار 97شهر استانبول واقع شده است این مسجد در دوره حکومت سلطان احمد بنا شد و در محل کاخ بزرگی که از دوره بیزانس به جامانده بود ساخته شده است. یک سال بعد از ساخت این مسجد سلطان احمد فوت کرد و در همین مسجد به خاک سپرده شد.تور استانبول اردیبهشت 97 این مسجد با 6 مناره و 6 تور استانبول فروردین 97گنبد یکی از زیبا ترین آثار به جا مانده از دوره بیزانس می باشد و امروزه مسافران تور استانبول و گردشگران بسیاری را به تور استانبول تابستان 97سمت خود جذب می کند.

 


برج دختر استانبول

برج دختر برو روی یک از جزیره کوچک در تنگه بسفر واقع شده است. تور استانبول بهار 97تور استانبول بهار 97یکی از دوست داشتنی ترین مکان های دیدنی در میان مسافران تور استانبول و گردشگران برج دختر می باشد شاید به خاطر داستان درباره ی این برج نقل می شود. بنا بر یک داستان قدیمی  یک راهبه از معبد آفرودیت به نام هرا عاشق یکتور استانبول خرداد 97  ماهیگیر  با نام لاندروس می شود. هر شب جوان برای دیدن معشوق خود تا برج شنا می کرده است. در یکی از شبها طوفانی چراغ برج دختر خاموش می شود و لاندورس مسیر بتور استانبول اردیبهشت 97رج  را گم می کند و قرقتور استانبول فروردین 97 می شود و هرا بعد از تور استانبول تابستان 97شنیدن این خبر خود را از بالای برج پرت می کند و این تراژدی همیشه در ذهن مردم باقی می ماند و تا به امروز هم نقل شده است و باعث شد تا این برج یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی  استانبول می باشد.  

 


موزه موزائیک استانبول

موزه موزائیک استانبول در سال 1950  بنا شده است تور استانبول تابستان 97و یکی از محبوب ترینتور استانبول بهار 97 موزه در میانتور استانبول فروردین 97 مسافرانتور استانبول که علاقه به تاریخ هنر دارند می باشد.این موزه یکی از زیباترین موزهای استانبول و دنیا است و به نوعی سبک هنری  دوره بیزانسی را به نمایش گذا شته است . در این موزه انواع موزاییک های این آثاردر پی تور استانبول اردیبهشت 97حفاری در مسجد آبی کشف شده است . تصاویر نظیر حیوانات وحشی و موجودات افسانه ای و عکس های بتور استانبول خرداد 97ه جا مانده از امپراطوررا می توان دید.در کف حیاط این موزه از 80،000،000 قطه موزایک از جنس آهک به کار رفته است.

 


کاخ داماتریس استانبول

یکی از جالب ترین کاخ های  استانبول در دوره بیزانسی کاخ داماتیس تور استانبول بهار 97بوده است از این کاخ به عنوان اقامگاه تابستانی استفاده می کردند ولی امروزه متاسفانه آثاری زیادی از آن به جا نمانده استتور استانبول اردیبهشت 97. این کاخ یکی از مهم ترین کاخ دورهتور استانبول تابستان 97 حکومتی بیزانسی به شمار می آمده است.  قدمت 1400 ساله دارد تور استانبول خرداد 97و این کاخ زمانی برای جمع کردن ارتش برای جنگ استفاده می شده است. امروزه این کاخ در منطقه ساماندیرا واقع شده است. این کاخ پر رمز راز مسافران تور استانبول و گردشگران به خصوص کسانی که به مطالع درباره دروره حکومت دوره بیزانسی علاقه دارند را به خود جذب می کند.

 


نظرات()   
   
شنبه 18 فروردین 1397  01:17 ب.ظ

موزه مدرن استانبول

 یکی از دیدنی های استانبول ، موزه ای تور استانبول بهار 97زیبا است که بسیار معروف است . موزه مدرن استانبول در واقع انباری ست در سواحل بسفر که نمایانگر نقاشی مدرن، مجسمه سازی، عکاسی و دیگر نسخه های هنری است که توانسته در رسانه تور استانبول اردیبهشت 97های ترکیه و حتی در مقیاس جهانی آوازه ای بر هم زند. مجموعه دائمی هنر مدرن ترکیه گویای داستانتور استانبول تابستان 97 هاییست که از اواخر قرن ۱۹ آغاز و تا به امروز ادامه یافته است. ین موزه همچنین دارای یک فروشتور استانبول خرداد 97گاه، یک سینمای کوچک، و یکتور استانبول فروردین 97 رستوران و کافه دلپذیر با منظره ی زیبایی به سمت کاخ توپکاپی و دریای مرمره می باشد البته به همراه غذایی لذیذ و نه چندان ارزان است.بازدید از این مجموعه را به گردشگران تور استانبول توصیه می کنیم. 

 

موزه مدرن استانبول


مسجد ایاصوفیه استانبول

مسجد ایاصوفیه در بخش اروپایی استانبول و در محله ای پر رفتتور استانبول بهار 97 و آمد و توریستی، در جوار هتل ها، مراکز خرید، و دیدنی های توریستی شهر واقع شده است. مسجد ایاصوفیه‌ به دستور کنستانتین‌ دوم امپراطور بیزانس در سال‌ 360 میلادی بنا‌ شد‌. از آثار هنری برجسته این مسجد می‌توانیم به موزاییک‌های بیزانسی و سپرهایتور استانبول فروردین 97 عظیم دایره‌ای شکل عثمانی که  روی آنها اسامی مقدس و آیات قرآنی نوشته شده اشاره کنیم.برای رفتن بهتور استانبول خرداد 97 موزه مسجد ایاصوفیه تمام وسایل نقلیه عمومی به راحتی تور استانبول اردیبهشت 97در دسترس است. شبکه اتوبوس، مترو و تراموای استانبول با برپایی چندین ایستگاه در محله سلطان احمد، رفت و آمد گردشگران تور استانبول را به مسجد ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد، کاخ و موزه توپکاپی و سایر دیدنی هایتور استانبول تابستان 97 این منطقه تسهیل کرده اند.

 

مسجد ایاصوفیه استانبول


مسجد سلطان احمد استانبول

یکی از زیباترین شاهکارهای معماری اسلامی است که به علت وجود تور استانبول بهار 97کاشی‌های آبی رنگ در طراحی داخلی به «مسجد آبی» نیز شهرت دارد. ین مسجد طی سالهای ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۹ به دستور سلطان احمد اول بنا شد و به همین دلیل پس از مرگ وی مسجد را مسجد سلطان احمد نامیدند. وی در همین مسجد دفن شده‌است. اگر از دریا به مسجد نگاه کنید، قبه‌ها و مناره‌های مسجد در بخش قدیمی شهر برجسته هستند و هدف سازندگان هم ایجاد چنین چشم اندازتور استانبول خرداد 97 زیبایی بوده‌ است و متور استانبول اردیبهشت 97ی تواند برای گردشگران تور استانبول جذاب باشد. مسجد سلطان احمد تنها مسجد ترکیه‌است که شش مناره دارد. مهمترین بخش صحن داخلی «محراب» است که از مرمری با تراش ظریف و کنده کاری ساخته شده و دیوارهای کناری آن از جنس سرامیک است.  تور استانبول تابستان 97طراحی صحن اصلی به گونه‌ای است که حتی در تور استانبول فروردین 97زمان شلوغی همه افراد بتوانند امام جماعت را ببینند و سخنانش را بشنوند.

 

مسجد سلطان احمد استانبول


موزه پرا استانبول

موزه پرا در خیابان مشروطیت ساخته شده و فاصله کمی تا میدان تور استانبول بهار 97تکسیم دارد. موزه پرا که موزه ای هنری و زیبا در منطقه بی اوغلو است در سال ۲۰۰۵ میلادی تاسیس شده و کلکسیونی ارزشمند از آثار گذشته را به نمایش گذاشته است . این موزه که ازجاذبه های گردشگری استانبول  به شمار می آید توسط سونا و اینان کراچ راه اندازی شده است. موزه پرا در استانبول در واقع کلکسیونی ارزشمند از مجموعه های هنری مختلف از قبیل مجموعه نقاشیتور استانبول خرداد 97 ، مجموعه ابزار اندازه گیری تور استانبول اردیبهشت 97، مجموعه عکس های استانبول قدیم ، مجموعه سرامیک و موزاییک است . در این موزه هر چند وقتتور استانبول تابستان 97 یکبار نمایشگاه های هنری نیز برگزار می گردد . در این موزه نقاشی های زیبا و آثار تور استانبول فروردین 97هنرمندان مشهور جهان موجود می باشدکه می تواند توجه گردشگران تور استانبول را به خود جلب نماید. 

 

موزه پرا استانبول


ژوراسیک لند استانبول

یکی از مکان های تفریحی که بسیار دیدنی می باشد ژوراسیک لند استانبول می باشد در اینتور استانبول بهار 97 مکان می توانید به همراه خانواده به دید بازدید از این مکان دیدنی بپردازید و موجودات که در دوره یتور استانبول اردیبهشت 97 ژوراسیک زندگی می کرد اند را تماشا کنید در این موزه متخصین و کارشناسان با طراحی آناتومی بدن حیوان و گیاتور استانبول تابستان 97هان که در آن دوره زندگی می کردنده اند یک پارک تفریحی بسیار زیبا ایجاد کرده اند.در این پارک تفریحی انواع سرگرمی های دیگر موجود می باشد و مسافران تور استانبول و گردشگران زیادی برای تفریح در این مکالن تفریحی را به خود جذب می کند و حتی این پارک در میانتور استانبول خرداد 97 مردم محلی استانوبل بسیار محبوب می باشد. رتوران و کافه و ایستگاههای که در آن نگهبانان به راهنماییتور استانبول فروردین 97 شما می پردازند هم موجود می باشد. 

 


نظرات()   
   
شنبه 18 فروردین 1397  01:07 ب.ظ

موزه نساجی استانبول

موزه نساجی استانبول در زیر زمین مسجد آبی قرار دارد . تور موزه نساجی در استانبول برای افرادی که تور استانبول خرداد 97به فرش و صنایع دستی ترکیه علاقه دارد ، یک تور به یادماندنیتور استانبول تابستان 97 و جذاب است . با تهیه این تور می توانید مجموعهتور استانبول بهار 97 گسترده ای از انواع مختلف فرش عثمانی که متعلق به صدها سال پیش است را ببینید. موزه نساجی که از دیدنی های تور استانبول محسوب می شود ، مجموعه ای بیش از تور استانبول فروردین 97۱۹،۰۰۰ منسوجات و اشیاء مربوط به پنج هزار سال و به نمایندگی از شش قاره جهان ، از جمله فرهنگ شرق میانه ، آسیا ، آفریقا و سرخپوست است . کتابخانه و مجموعه ۲۰۰۰۰ تایی Arthur D. تور استانبول اردیبهشت 97Jenkins یکی از منابع درجه نخست در جهان برای مطالعه هنر منسوجات است .

 

موزه نساجی استانبول


پارک تفریحی ویالند استانبول

اگر میخواهید در تور استانبول یک روز شاد را درکنار خانواده و تور استانبول بهار 97دوستان سپری کنید میتوانید شهر بازی ویالند را برای این تفریح گروهی انتخاب کنید.ویالند بزرگترین پارک تفریحی و شهر بازی استانبول است. در این پارک اسباب تفریح و وسایل بازی فراوانی وجود دارد: Splash Coaster (ترن هوایی آبی) که ترکیبی است از آبشتور استانبول اردیبهشت 97ارهای طبیعی با لذت استفاده از ترن هوایی؛ Family Coaster (رولر کستر خانوادگی) یک تجربه لذتبخش خانوادگی؛ Rafting Ride یک ماجراجویی 700 متری در وسط یک آبشار وحشی، تونل وحشت، جت اسکی، سینما، King Kong در ارتفاع 15 متری و بولینگ از آن جمله استتور استانبول تابستان 97  این مجموعه از میدان تکسیم تقریبا ۱۳ کیلومتور استانبول خرداد 97تر فاصله دارد  و از طریق مترتور استانبول فروردین 97و دسترسی از تکسیم به گلدن هورن امکان دارد.ساخت این مجموعه عظیم استانبول از سپتامبر ۲۰۱۱ آغاز شد و در تاریخ ۲۶ می ۲۰۱۳ درهای این مجموعه به روی علاقمندان باز گردید.

 

پارک
  ویالند استانبول


مسجد رستم پاشا استانبول

مسجد رستم پاشا یکی از مساجدتور استانبول تابستان 97 شهر استانبول در ترکیه استتور استانبول بهار 97. این مسجد در سال ۱۵۶۱ به دستور رستم پاشا صدراعظم و توسط معمار سینان ساخته شده‌است. جله معروف آمریکایی، مسجد رستم پاشا را یکی از زیباترین مساجد اروپا معرفی کرده است و بیشتر کسانی که در سفر به تور استانبول از اینتور استانبول اردیبهشت 97 مسجد بازدید می کنند آن را گوهر پنهان استانبول می دانند. مسجد رستم پاشا در انتهای خیابان اوزون کارسی (لانگ مارکت) قرار دارد. این خیابان از قدیمی ترین خیابان های دوره بیزانستور استانبول خرداد 97 است و امروز در آن تور استانبول فروردین 97افراد زیادی را می بینید که در مغازه های سنتی درحال خرید هستند. مسجد رستم پاشا در قلب قسمت قدیمی شهر استانبول، در کنار بازار ادویه و مسجد جدید قرار دارد.

 

مسجد رستم پاشا استانبول


جزایر مرمر در آبهای استانبول

در آبهای استانبول، جزایر دریای مرمره در قسمت آسیایی و اروپاییتور استانبول بهار 97 استانبول قرارگرفته است. درتور استانبول خرداد 97یای مرمره را در روزگار باستان پروپونتیس می‌نامیدند. نام کنونی آن برگرفته از نام جزیره مرمره است که در آن سنگ مرمر زیادی یافت می‌شود. استانبول بروید میبینید که در خطوط ساحلی دریای مرمره از هر طرف که به دریا نگاهبیاندازید جزایر زیبای پرنسس به چشم می آیند.همچنین این چهار جزیره با نام های قینالی آدا، بورغاز آداسی، هئیبه لی آدا و بیوک آدا از زیباترین مناظر طبیعی دنیا برخوردارهستند.از محاستور استانبول فروردین 97ن دیگر این جزایر این است که در این جزیره ها اتومبیل وجود ندارد تور استانبول اردیبهشت 97و تمام اهالی از درشکه برای رفت و آمد استفاده می کنند که این قانون شامل توریست ها هم میباشد. هزاران توریست سالانه از این جزایر دیدن می نمایند.با توجه به اقلیم آب و هوائی مناسب و هم چنین خانه های چوبی خود که متعلق به قرن 19 می باشد امروزهتور استانبول تابستان 97 این مکان به عنوان مرکزی مناسب برای گذراندن تعطیلات تور استانبول در روزهای گرم تابستان تبدیل گردیده است.

 

جزایر مرمر در آبهای استانبول


کاخ بیلربی استانبول

یکی از مجلل ترین کاخ های عثمانی در شهر استانبولتور استانبول بهار 97 کاخ بیلربی می باشد . این کاخ در قرن تور استانبول خرداد 97نوزدهم و در بخش آسیایی شهر  استانبول ساخته شده است . Beylerbeyi Palace یکی از زیباترین دیدنی های استانبول است که از گل های مگنولیا پوشیده شده است . این قصر پیش از آنکه اقامتگاهی تابستانی برای پادشاهان عثمانی باشد ، برای اقامت میهمان خارجی در نظر گرفته شده بود و به همین دلیل به دکوراسیون داخلی و نمای خارجی آن اهمیت زیادی داده اند . مجموعه بیلربی از ساختمان کاخ اصلی وتور استانبول فروردین 97 چند خانه ییلاقی تشکیل شده است و کاخ اصلی چشم انداز بسیار زیبایی از بسفر دارد و از جاذبه های گردشگری تور استانبول می باشد . سلطان عبدالحمید دوم ، آخرین سال های عمر خود را در حصر خانگی در این کاخ سپری کرده است . دوک و دوشز ویندزور و خانم اوژنی ملکه فرانسه بعنوان میهمان در این کاخ اقامت داشته اند . برای ساخت کاخ ازتور استانبول اردیبهشت 97 سنگ مرمر سفید استفاده شده است و در دکوراسیون داخلی نقش های شرقی و ترک همراه با تزئینات تور استانبول تابستان 97غربی به کار برده شده و داخل این کاخ ، لوسترهایی تماشایی ، چینی های مخصوص و گلدان های سرامیکی تزئین شده به چشم می خورند که با فرش هایی گرانبها زیبایی منحصر به فردی به این کاخ بخشیده اند. 

 

کاخ بیلربی استانبول


نظرات()   
   
شنبه 18 فروردین 1397  12:53 ب.ظ

پارک گلخانه استانبول

پارک گلخانه استانبول یک پارک شهری تاریخی است که در منطقه‌ی «امینونو» این شهر قرار دارد. این پارک در تور استانبول تابستان 97مجاورت و زمین‌های کاخ توپکاپی واقع شده است. ورودی جنوبی این پارک یکی از بزرگترین دروازه‌های کاخ است. پارک گلخانه قدیمی‌ترین و یکی از وسیع‌ترین پارک‌های عمومی استانبول است.پارک گلخانه در گذشته باغ بیرونی قصر توپکاپی بود و تنهاتور استانبول اردیبهشت 97 افراد دربار سلطنتی به آن دسترسی داشتند. در سال ۱۹۱۲ بخش بیرونی باغ قصر توپکاپی توسط شهرداری استانبول برای استفاده‌ی مردم، به روی عموم باز شد. در ابتدا پارک فقط شامل منطقه‌ی تفریحی، چند قهوه‌خانه و زمین‌های بازی بود. اولین تور استانبول خرداد 97مجسمه‌ی آتاتورک در سال ۱۹۲۶ در این پارک توسط «Heinrich Krippel» ساخته شد. پارک گلخانه استانبول یک پارک شهری تاریخی است که در منطقه‌ی «امینونو» این شهر قرار دارد. اینتور استانبول بهار 97 پارک در مجاورت و زمین‌های کاخ توپکاپی واقع شده است. ورودی جنوبی این پارک یکی از بزرگترین دروازه‌های کاخ است. پارک گلخانه قدیمی‌ترین و یکی از وسیع‌ترین پارک‌تور استانبول فروردین 97های عمومی استانبول است و توجه گردشگران تور استانبول را به خود جلب کرده است.

 

پارک گلخانه استانبول


موزه یخی استانبول

موزه یخی استانبول در 23 آپریل سال 2010 تور استانبول بهار 97در شهر استانبول افتتاح شده است . این موزه که اولین موزه یخی در کل اروپا میباشد ، اولین موزه یخی است که در درکشوری با آب و هوای معتدل مانند ترکیه ایجاد شده است . این موزه با سرمایه تور استانبول تابستان 97گذاری که توسط یک سرمایه گزار نروژی در شهر استانبول انجام شده و در تاریخ 23 آپریل که روز جهانی کودکان و تعطیلات در سراسر دنیا میباشد ، بازگشایی شده است.در این موزه کلاٌ 34 مجسمه یخی قرار دارد که برای ساخت انها 70 تن یخ از کشور سوئد تور استانبول اردیبهشت 97آورده شده است و برای ساخت تونل های یخی و دالان هایی که  بازدیدکنندگان از بین انها گذر میکنند نیز 100 تن یخ استفاده شده است . طراحی این موزه توسط طراحان سوئدی که هتل یخی مشهور در سوئد را طراحی کرده اند انجام شده است . و اما دیدنی ترین بخش های این موزه عبارت است از بخش وایکینگها که در قسمت اول این موزه واقع شده است . وایکینگها 880 سال از طرق درتور استانبول خرداد 97یای سیاه وارد استانبول شدند و شهر استانبول را میکلاگارد یا سرزمین حفاظت شده نامیدند . در بخش ورودی موزه یخی استانبول ، مجسمه های یخی از وایکینگ ها قرار داده شده است و همچنین کشتی بزرگ وایکینگ به طول 7 متر و مسیر رودخانه ای که کشتی روی آن قرار گرفته است با ظرافت تمام ساخته شده است . بخش دوم این موزه درباره منطقه اسکاندیناوی و طبیعت این منطقه میباشد.این منطقه قطب شما و کشورهای حوزه قطب شمال را برای شما تداعی می کند و بخش سوم اینتور استانبول فروردین 97 موزه نیز در لیوان های یخی به شما آب میوه رایگان تعارف می کنند.در سفر به تور استانبول از این مکان زیبا نیز دیدن کنید.

 

موزه یخی استانبول


موزه هنرهای ترکی و اسلامی استانبول

موزه هنرهای ترکی و اسلامی در میدان سلطانتور استانبول بهار 97 احمد در ناحیه فاتح شهر استانبول، ترکیه قرار دارد. ساختمان موزه در سال ۱۵۲۴ میلادی ساخته شده که پیشتر کاخ ابراهیم پاشای پارگایی همسرخدیجه سلطان و دومین وزیر ارشد سلیمان یکم بود. مجموعه موزه شامل نمونه‌های قابل توجهی از خوش‌نویسی در جهان اسلام، کاشی و فرش شرقی و همچنینمردم‌نگاری فرهنگ‌های مختلف ترکیه به خصوص عشایر می‌باشد. ر این موزه یکی از مهمترین مجموعه های هنرهای ترکی و اسلامی دنیا بهتور استانبول تابستان 97 نمایش گذاشته شده است و گردشگرانتور استانبول می توانند از آن بازدید کنند. از نمونه های بخصوصی که در این موزه به نمایش گذاشته شده است می توان به تور استانبول اردیبهشت 97کمربند های مراسم خاکسپاری، اشیای جواهر نشان از قبیل شمعدان های تزئینی که سنگ های با ارزشی بروی آنها کار شده، میزهای تحریر ساخته شده از مروارید، فنجان های مسی حکاکی شده، تاج های سلطنتی، لباس های سلطان ییلدیریم بِیازیت و سلطان سِلیم دوم، فرش های قفقازی و درب های حکاکیتور استانبول فروردین 97 شده اشاره کرد. علاوه بر این ها قرآنهای نفیس خطی، مینیاتورهای عثمانی و همچنین قانون های مربوط به سلاطین عثمانی و کلید کعبه از دیگر آثار و اشیای بی نظیر در این موزه هستند.تور استانبول خرداد 97

 

موزه هنرهای ترکی و اسلامی استانبول


موزه هنرهای ترکی و اسلامی استانبول

موزه هنرهای ترکی و اسلامیتور استانبول بهار 97 در میدان سلطانتور استانبول تابستان 97 احمد در ناحیه فاتح شهر استانبول، تور استانبول فروردین 97ترکیه قرار دارد. ساختمان موزه در سال ۱۵۲۴ میلادی ساخته شده که پیشتر کاخ ابراهیم پاشای پارگایی همسرخدیجه سلطان و دومین وزیر ارشد سلیمان یکم بود. مجموعه موزه شامل نمونه‌های قابل توجهی از خوش‌نویسی در جهان اسلام، کاشی و فرش شرقی و همچنینمردم‌نگاری فرهنگ‌های مختلف ترکیه به خصوص عشایر می‌باشد. ر این موزه یکی از تور استانبول خرداد 97مهمترین مجموعهتور استانبول اردیبهشت 97 های هنرهای ترکی و اسلامی دنیا به نمایش گذاشته شده است و گردشگرانتور استانبول می توانند از آن بازدید کنند. از نمونه های بخصوصی که در این موزه به نمایش گذاشته شده است می توان به کمربند های مراسم خاکسپاری، اشیای جواهر نشان از قبیل شمعدان های تزئینی که سنگ های با ارزشی بروی آنها کار شده، میزهای تحریر ساخته شده از مروارید، فنجان های مسی حکاکی شده، تاج های سلطنتی، لباس های سلطان ییلدیریم بِیازیت و سلطان سِلیم دوم، فرش های قفقازی و درب های حکاکی شده اشاره کرد. علاوه بر این ها قرآنهای نفیس خطی، مینیاتورهای عثمانی و همچنین قانون های مربوط به سلاطین عثمانی و کلید کعبه از دیگر آثار و اشیای بی نظیر در این موزه هستند.

 

موزه هنرهای ترکی و اسلامی استانبول


نظرات()   
   
شنبه 18 فروردین 1397  12:42 ب.ظ

مسجد عرب استانبول

مسجد عرب در خابان کالیون در گالاتا واقع شده است و بزرگترین مسجد در این منطقه به حساب می آید. بر اساس افسانه ها قرن ها قبل از ورود ترک ها به ترکیه این مسجد را زمانیکه اعراب استانبول را محاتور استانبول بهار 97صره کرده بودند ساختند. با این حال شواهد تاریخی نشان می دهد یک کلیسا که در همین مکان بوده که در سال 1475 توسط سلطان مِحمِت فاتیح به مسجد تبدیل شده است و نام آن را مسجد گالاتا نهادند زمانیكه اعراب مهاجر درتور استانبول تابستان 97 سال 1492 از اسپانیا به این كشور رسیدند در اطراف این مسجد منزل كردند. در آن زمان بود كه نامش به مسجدتور استانبول اردیبهشت 97 اعراب تغییر یافت. از آن زمان بارها این ساختمان بازسازی شده و یا تغییر ساختاری یافته است. سنگ های قبر گوناگونی كه مملو از نوشته های مختلفی است و نشانه هایی كه در طی بازسازی سال 1913 در این محل یافت شده است به موزه باستانشناسی انتقال یافتند. زمین این مسجد مستطیل شكل است و معماری داخلی و خارجی آن به سبك گوتیك می باشد. برج ناقوس كلیسا به گلدستهتور استانبول فروردین 97 تغییر یافته و تشابه زیادی به گلدسته های مسلمانان اسپانیایی دارد.تور استانبول خرداد 97این مکان از دیدنی های جذاب تور استانبول است.

 

مسجد عرب استانبول


ساحل ریوا استانبول

ساحل ریوا یکی از سواحل پر رفت و آمد  در ۴۰ کیلومتری تور استانبول بهار 97استانبول و  بتور استانبول خرداد 97ه فانوس دریایی اندولس وسیله ( یک دهکده گردشگری )، بسیار نزدیک بوده و در واقع جزئی از سواحل دریای سیاه است . ساحل ریوا استانبول بخاطر سواحل شنی وسیع آن ، رودخانه های جاری و جنگلهای زیبایش شهرت دارد . این ساحل قبلا مستعمره یونانیان بوده است و امروزه یکی از مناطق توریستی استانبول است که آرامش آن ، روح را نوازش می دهد . در ساحل ریواتور استانبول تابستان 97 استانبول ، چند رستوران تور استانبول اردیبهشت 97کوچک وجود دارد که می توانید ناهار را در آنجا میل نمایید و یک پیک نیک خاطره انگیز در داشته باشید . شما می توانید در سفر به تور استانبول در قسمت امن ساحل بهتور استانبول فروردین 97 شنا و سایر ورزشهای آبی بپردازید و یا از بقایای قلعه ریوا عکس های زیبا بگیرید.اگر چه این ساحل بسیار محبوب و آرام است اما شناگران باید مراقب موجهای ناگهانی نیز باشند. 

 

ساحل
  ریوا استانبول


مسجد جامع آتیک علی پاشا استانبول

 مسجد جامع آتیک علی پاشا که یکی از ساختمان های قدیمیتور استانبول بهار 97 استانبول است در خیابان یِنتور استانبول خرداد 97یچِریلِر در چِمبِرلیتاش قرار دارد. این مسجد در سال 1496 توسط وزیر اعظم هادیم آتیک علی پاشا راه اندازی شد. امروزه فقط مسجد، حوزه علمیه و مقبره این مسجد جامع که نیز شامل یک آشپزخانهتور استانبول تابستان 97 عمومی، کاروانسرا و خانه درویش بود، باقی مانده است. در طول قرن ها این مسجد نام های متعددی از قبیل صِدِفچیلَر، علی پاشای قدیمی، چِمبِرلیتاش، وِزیربانه و ساندیک جیلاشتور استانبول اردیبهشت 97 داشته است.نقشه این ساختمان به شکل تی (T) برعکس می باشد و قطر گنبد آن 12.5 متر و ارتفاعش 24 متر است. همچنین این ساختمان 16 پنجره دارد. گنبد تور استانبول فروردین 97بر روی چهار ستون زیبای پا شکل قرار گرفته و با چهار گنبد کوچکتر احاطه شده اند. محراب و منبر این مسجد از سنگ مرمر حکاکی شده می باشد و محوطه اجتماع آن از پنج گنبد و یک گلدسته بالکن دار در سمت راست آن تشکیل شده است. در حیاط چند سنگ قبر مرمری وجود دارد که مربوط به قرن هفدهم می باشد. همچنین یک مقبره که از نظر تاریخی اطلاعاتی در باره آن در دست نمی باشد وجود دارد. حوزه علمیه رو به روی مسجد قرار گرفته است.این مکان یکی از دیدنی های تور استانبول می باشد. 
 
 
مسجد
  جامع آتیک علی پاشا استانبول

پارک بیک استانبول

بیک از جاذبه های ساحلی و دیدنی ترکیه است.تور استانبول فروردین 97 این منطقه دتور استانبول بهار 97رگذشته محل سکونت اشراف خاندان عثمانی بوده است. امروزه این منطقه به خاطر کافه‌ها، مغازه‌ها و رستوران‌های شیک و لوکس متعدد، شهرت دارد. البته امروزه کمی از جلوه و شکوه آنها کم شده، ولی هنوز هم ساختمان‌های زیبایی نظیر سفارتخانه مصر که ساختمانی سفید با معماری تماشایی است، در این خیابان جلوه گری می‌کند. شما همچنین می‌توانید با سفر به تور استانبول در نوار ساحلی اینتور استانبول اردیبهشت 97 منطقه قدم بزنید و تور استانبول خرداد 97از تماشای غروب لذت ببرید ( احتمال دیدن هنرپیشه‌های ترکتور استانبول تابستان 97 در این منطقه بسیار زیاد است).

 

پارک
  بیک استانبول


عمارت ایحلامور استانبول

یکی دیگر از دیدنی های تور استانبول عمارت ایحلامور است ، اتور استانبول بهار 97ین عمارت در قرن ۱۹ میلادی بنا نهاده شد. نام این عمارت از درختان زیرفون نمدار که درتور استانبول تابستان 97 باغهای آن وجود دارد گرفته شده است. اگر چه این عمارت به هنگام ساخت در خارج از شهر استانبول جای می گرفت اما امروزه با توسعه شهر در مرکز استانبول ترکیه قرار گرفته است. در حالیکه عمارتتور استانبول فروردین 97 مراسین همواره جهت مراسم رسمی و امور تشریفات استفاده می گردیده در گذشته ازتور استانبول اردیبهشت 97 عمارت مایت بعنوان پناهگاهی امن برای اطرافیانتور استانبول خرداد 97 و محرمان سلاطین استفاده می شده است.

 

عمارت ایحلامور استانبول


نظرات()   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic